Wednesday, September 27, 2017

Bez(myślnie)

Siedzę właśnie przy laptopie z ilością otwartych okienek równą - kilkadziesiąt. Gdzieś między odwiecznymi marzeniami i poszukiwaniem białego fortepianu zapodziało się kilka kart przekazujących większą wartość, niż to mocne sześćdziesiąt tysięcy złotych, połyskującego Petrofa. Kilka kart, które na przykładzie jednego (i prawdopodobnie największego) błędu mojego życia, uświadomiły mnie, czego więcej bezmyślnie, zwłaszcza "myślnie", nie robić. Zapraszam.

O sile ludzkich myśli słyszałam już dawno. I będąc szczera, miałam to gdzieś. Żyłam sobie błogo ze świadomością istnienia takiego bytu, tak samo jak żyję teraz ze świadomością istnienia wielu innych bytów, w które nie wierzyłam, ale może zacznę, mam silne powody. Brzmi psychodelicznie, ale tak, ludzkie myśli mają moc. I pewnie nigdy nie wpadłabym na pomysł napisania o tm do Was, gdybym nie zaznała tego na własnej skórze, oczywiście i niestety - w ten negatywny sposób.
Tak to jest, że wyjątkowo bardzo rzucają nam się w oczy zbiegi okoliczności, te pozytywne są zazwyczaj miłym zaskoczeniem, a te gorsze pozostają w pamięci na długo. Tak czy siak, zauważamy je zawsze. Lepiej, gdy pojawiają się z nikąd i spadają na niczego nieświadomego człowieka. Totalne zaskoczenie, pewnie pojawia się też mniejsza lub większa przekmina, ale mija kilka dni i sprawa nas już nie męczy. Co jednak, jeśli jakąś przez jedną myśl, zazwyczaj (paradoks) nieprzemyślaną i pod wpływem emocji, przemknie nam przez głowę coś tak głupiego, że kilka godzin później jest nam samym ciężko uwierzyć, że my, ci dobrzy ludzie, idealni uczniowie, uczynni obywatele, o czymś takim pomyśleliśmy. Że w ogóle coś tak głupiego/okropnego/strasznego wpadło nam do głowy. Zazwyczaj potem nam samym przed sobą jest głupio, ale sprawa tajemniczo zanika, nie pozostawiając (ZAZWYCZAJ) po sobie śladów. W końcu i tak wiemy o niej tylko my.
 Kto nigdy tak nie miał, niech pierwszy rzuci kamień. Jestem pewna, że górki, to my nie usypiemy. :)

I nic, zupełnie nic nie stanowiłoby problemu, gdyby nie fakt, że jakieś działanie wszechświata, o którym nie mam i prawdopodobnie nigdy nie będę miała pojęcia, sprawia, że myślenie o czymś, zwłaszcza pod wpływem silnych emocji, po prostu to do nas przyciąga. Obojętne czy to dobra czy zła  myśl, bo analizujemy ją tylko my. I zazwyczaj odczuwamy ją też tylko my. Ja niestety dostałam swoją nauczkę. Mówi się, że Polak mądry po szkodzie. Trochę w tym prawdy. Ja zmądrzałam i serdecznie nie polecam takich sytuacji.
Oczywiście czekam na opowieści o Waszych oświadczeniach.

Sukienka - klik
Buty - Deichmann


10 comments:

 1. Wyglądasz ślicznie *.*
  rilseee.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. Poczytaj sobie o prawie przyciągania :)

  Ja nadal uczę się myśleć pozytywnie bo jeśli wierzysz w daną rzecz, czujesz ją, wyobrażasz ją sobie, czujesz to całą sobą to będziesz to mieć

  przykład:
  chcesz coś mieć, ale myślisz że nie masz na to wystarczających pieniędzy i choćbyś się *** to i tak nie będziesz tego miała. Pomocne będą uwaga:myśli.
  Czuj to, miej to w swoich dłoniach, czuj jak pachnie, wyobraź sobie że to już masz i właściwie dziękuj za to, że to MASZ. Tak-Masz.

  Myśl w taki sposób, jakby to że będziesz to miała było oczywiste. Kwestia czasu.
  To mniej więcej jest prawo przyciągania.

  Ciężkie, hm? Wiem, dalej się uczę.

  Świetne zdjęcia <3

  MÓJ BLOG-ZAPRASZAM

  ReplyDelete
 3. baaardzo podobają mi się zdjęcia, fajny makijaż i jakoś wyjątkowo przypadły mi do gustu!

  BLOG

  ReplyDelete
 4. Ale genialnie wyglądasz! ślicznie <3 Myślenie ma wielką moc dla nas samych, ale ciężko nam pojąć niektórych rzeczy.

  http://weruczyta.blogspot.com/

  ReplyDelete
 5. W sumie nigdy nie miałam na szczęście takiej sytuacji, żeby takie negatywne myśli się spełniały.
  Ale czasem coś mi przeleci przez głowę, zwykłego i co dziwne staje się po jakimś czasie :D
  Bardzo ładna sukienka!

  http://live-telepathically.blogspot.com

  ReplyDelete
 6. ojej miałam mnóstwo takich sytuacji
  śliczne zdjęcia!
  https://karik-karik.blogspot.com/

  ReplyDelete
 7. Cudowne zdjęcia <3

  http://wiktoriafiutak.blogspot.com/

  ReplyDelete
 8. ale cudowne te zdjecia, wygladasz jak prawdziwa modelka :)

  ZAPRASZAM NA MÓJ BLOG TINYPURPOSE OFFICIAL / klik /

  ReplyDelete
 9. Przepiękne zdjęcia!

  Zapraszam serdecznie na mojego bloga - killa-killaa.blogspot.com
  oraz instargama - kinga_killa

  ReplyDelete

Za każdy komentarz dziękuję, jest on dla mnie ogromną motywacją :)